Правила експлуатації комплексів Ірель.

Спортивно-ігрові комплекси Ірель призначені для виконання спортивних вправ у домашніх умовах дітьми та дорослими. Спорткомплекси виготовлені з деревини хвойних та листяних порід.

Зверніть увагу! Перед заняттями з дітьми вдома проконсультуйтеся з педіатром та підберіть безпечний комплекс вправ відповідно до віку, фізичної підготовки та стану здоров'я вашої дитини.

Правила експлуатації спортивних комплексів Ірель.

1. Не перевищувати допустимі навантаження на комплекс та аксесуари! Не можна стрибати на перекладини комплексу, "смикатися" на перекладинах турніку, балуватися.

2. Не піддавати комплекс тривалому перебуванню в умовах підвищеної вологості.

3. Спортивний комплекс використовувати в сухих, чистих та вентильованих житлових приміщеннях при температурі від + 2оС до + 45оС та відносній вологості повітря від 45 до 60%, а також розміщувати на відстані понад 1 м від опалювальних приладів та не менше 0,5 м від джерел електричного висвітлення.

4. Користуватися спортивним комплексом лише за призначенням. Наприклад, не можна сушити на комплексі білизну - тк поперечини розсохнуться і тріснуть, не можна використовувати комплекс як зберігання коробок, іграшок - тк при занятті є ймовірність падіння коробок, іграшок та травмування дітей.

5. Деякі комплектуючі спортивних комплексів за певних умов, які не залежать від виробника, можуть бути небезпечними для вашого здоров'я та здоров'я дітей. Тому, виробник настійно рекомендує постійно доглядати дітей під час гри та виконання фізичних вправ, і обов'язково доукомплектувати комплекси гімнастичними матами.

6. Перед встановленням комплексу провести інструктаж з дітьми про правила поведінки під час заняття на комплексі та запобіжні заходи.

7. На одному снаряді – одна дитина! Слідкуйте, щоб на шведській стінці одночасно не було двоє та більше дітей. ТК. дитина, яка знаходиться вище, може зістрибнути і зачепити, поранити дитину, яка знизу. 

8. Під час занять на спортивному комплексі на дітях не повинно бути шарфів, кепок або капелюхів зі стрічками, шоломів з порваними ремінцями, одягу з витягнутими петлями або будь-якого іншого одягу, який може зачепитися або заплутатися під час занять на комплексі.

9. Не дозволяйте дітям прикріплювати до комплектуючих спортивного комплексу будь-які сторонні предмети, такі як мотузки, повідки для собак та ін.

10. Стежити за чистотою та технічним станом комплексу:

  • перекладини не повинні бути брудними, липкими чи слизькими;
  • періодично протирати деталі вологою ганчіркою, а потім витирати поверхню насухо.

11. Перед початком кожного заняття проводити перевірку технічного стану комплексу та надійність його кріплення, а також цілісність елементів мотузкового комплекту. Усунути всі несправності (послаблення кріплення навісного обладнання, несправність будь-яких елементів комплексу тощо). Не дозволяйте дітям гратись на несправному комплексі.

12. Важливо! Не допускайте дітей до місця збирання комплексу. Багато деталей (болти, гайки та ін.) не призначені для ігор і можуть завдати шкоди Вашим дітям.

Пам'ятайте, що шведські стінки та спортивно-ігрові комплекси - це місце для фізичних занять та гри, а не пустощів!!!

Особливу увагу слід приділити вуличним комплексам та майданчикам. Деревина - це "живий" матеріал, який при експлуатації на вулиці схильний до дрібних тріщин, але це ніяк не впливає на функціональність або безпеку вуличних майданчиків.

Комплекси для вулиці оброблені та покриті спеціальними ґрунтами та тонуванням. Але, навіть при якісному заводському покритті, можлива поява дрібних тріщин, тому що майданчики постійно піддаються впливу погодних умов. Тому, для збереження та продовження служби вуличних комплексів, пісочниць, лавок рекомендується щорічно дрібні тріщини замазувати шпаклівкою для дерева (у разі їх появи), а деревину обробити фарбою, тонуванням або спеціальним захисним засобом для дерева.

Підготовка дитячого дерев'яного майданчика до зими:

1. Очистити майданчик від забруднень. Насухо протерти.

2. Прибрати комплекс під навіс або приміщення, щоб захистити від перепадів температури та опадів.

3. Навісні деталі сховати у крите приміщення (гірки, мотузкові набори, гойдалки).

4. Якщо немає можливості комплекс прибрати у спеціальне приміщення або під навіс - накрити дерев'яний майданчик чохлом із щільної тканини, плівки чи брезенту. Чохол захистить комплекс від опадів, зледеніння, набухання деревини та її подальшої деформації. Найкраще використовувати  брезент. Він відштовхує вологу і не твердне на морозі. А сам комплекс поставити на покриття, яке не збирає вологу. Нижня частина комплексу не має перебувати у зоні підвищеної вологості.

Якщо вчасно та дбайливо доглядати спортивно-ігровий майданчик з дерева, підтримувати його у справному стані – це значно продовжить його термін експлуатації. 

 ДЕРЕВО ЯК МАТЕРІАЛ. Всі вуличні комплекси виконані з натуральної деревини.  Деревина – це натуральний матеріал. Різне забарвлення, сучки та тріщини є нормальним явищем і не впливають на експлуатацію.  Сухі тріщини можуть утворюватися через екстремальні погодні умови, особливо після тривалого періоду спеки. Ці сухі тріщини в жодному разі не є дефектом якості, а є природним явищем, і в залежності від погодних умов ці тріщини можуть знову закритися до мінімуму.

Крім того, ці сухі тріщини, що виникають у поздовжньому напрямку деревини, не впливають на міцність та несучу здатність комплексу

Деякі вуличні комплекси покриті лише антисептиком для деревини (перешкоджає гниттю матеріалу, запобігає розмноженню мікроорганізмів).   

Для продовження служби виробу з дерева рекомендується комплекс покрити тонуванням або фарбою, що захистить комплекс від  впливу УФ, впливу погодних умов.  

Вуличний комплекс необхідно підтримувати в порядку: тріщини-замазувати шпаклівкою для дерева. Якщо після дощу на комплекс потрапив пісок, земля - ​​необхідно протерти місця забруднення, очистити конструкцію. Такий догляд дозволить вам зберегти комплекс в належному стані не один рік.